Nanášení kovů na hliník

Úprava povrchu hliníku
Kód produktu: GANO2
Dostupnost: Na objednávku
Počet kusů:
Obrázek
Hodnocení: Nehodnoceno

Popis

Hliník je stále více a více populární kov, skrze jednoduchost obrábění, korozní odolnost, tepelné vlastnosti a nízkou hustotu. Právě pro svou schopnost odolávat vlivům prostředí je velmi obtížné hliník pokovovat.


Hliník, mimo malé hustoty (2,7 g/cm3) a dobré elektrické (37,7 x 106 S/m)  a tepelné vodivosti (237 W/mK), má i velmi dobrou korozní odolnost především v atmosférických podmínkách. Tato korozní odolnost má však řadu omezení a při jejich překročení probíhá jeho výrazná korozní degradace.


U hliníku sice docházi k přirozené pasivaci povrchu, tak jako je tomu například u nerezové oceli. Na rozdíl však od ní, je u hliníku tato ochranná vrstvička mnohem slabší a v mírně agresivnějších podmínkách dochází k poměrně rychlé degradaci.


To je jeden z důvodů, proč se hliník kombinuje s dalšími kovy. Nejčastěji se jedná o nikl, který hliníkovému výrobku dodá vysokou korozní odolnost, dle typu niklu dochází k výraznému vytvrzení povrchu a zajištění dobré otěruvzdornosti při zachování hlavních vlastností hliníku a hlavně relativně nízké ceny.


V uvedeném schématu můžete vidět několik možných řešení, jak lze chemickou a elektrochemickou cestou, pracovat s hliníkem. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

Parametry

Název parametruHodnota

 


KONTAKT INFORMACE O NÁS
    L. Váchy 1582, 760 01 Zlín Obchodní podmínky Vše o nákupu
   577 214 197, 602 530 112 Dokumenty ke stažení O nás
   britrade@britrade.cz Doprava Kontakty

 
HRDÝ ČLEN SKUPINY BRITRADE GROUP


GR cafeGR ledikGR britradeGR Bratea
Copyright © 2018 BRITRADE, All rights reserved