Možnosti dopravy


Osobní vyzvednutí:

ZDARMA
bri zlin  V PRODEJNĚ LED OSVĚTLENÍ:
L. Váchy 1582 - Zlín 
PROVOZNÍ DOBA:
PO - PÁ: 9-12 a 13-15h
(nebo po předchozí dohodě)
Doprava zboží:
   geis    zasilkovna  
  Doručení na Vaši adresu
od 150,- Kč bez DPH, 181,50 Kč s DPH
  Doručení na výdejní místa nebo na adresu
(max. rozměr 70cm a max. součet stran 120cm)
od 69,- Kč bez DPH, 83,50 Kč s DPH
 


                  
 

  V oblasti galvanizace a povrchových úprav reprezentujeme na českém a slovenském trhu společnost Technic Italgalvano, která přináší inovace a řešení do oblasti výroby elektronických komponent a konektorů, průmyslových funkčních
i dekorativních úprav povrchů, medicínských a solárních technologií.
 Jsme schopni nabídnout Vám řešení na klíč od poradenství a návrhu kompletní technologie na míru Vašim potřebám, přes dodání výrobních technologií a kompletní výrobní chemie až po softwarové řešení a podporu během provozu. Máme k dispozici kompletní analytické zázemí k analýze vzorků a jsme schopni Vám ukázat naše technologie v praxi.


 
Co nabízíme:
 • Čistící přípravky pro oblast galvanizace
 • Kyslíkové odstraňovače a mořící přísady
 • Elektrolytické povlaky
 • Chemické povlaky
 • Produkty pro pasivaci a ochranu povrchu
 • Metallochromy
 • Sušící a ochranné produkty
 • Odsraňovače kovových vrstev
 • Odstraňovače laků a nátěrových hmot
 • Laky a nátěrové hmoty
 • Chemikálie na čistění odpadních vod
 • Přípravky na odstraňování korozivních bakterií a leštidla
 • Povlaky kovů určené pro plastové povrchy
 • Galvanizační linky a jejich součásti
 • A další
 Kontakt :
Ing. Lubomír Plšek
Tel.: 702 149 890
@: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 

  V oblasti galvanizace a povrchových úprav reprezentujeme na českém a slovenském trhu společnost Technic Italgalvano, která přináší inovace a řešení do oblasti výroby elektronických komponent a konektorů, průmyslových funkčních
i dekorativních úprav povrchů, medicínských a solárních technologií.
 Jsme schopni nabídnout Vám řešení na klíč od poradenství a návrhu kompletní technologie na míru Vašim potřebám, přes dodání výrobních technologií a kompletní výrobní chemie až po softwarové řešení a podporu během provozu. Máme k dispozici kompletní analytické zázemí k analýze vzorků a jsme schopni Vám ukázat naše technologie v praxi.


 
Další produkty:

  Máme poměrně široké portfolium produktů a služeb v oblasti povrchových úprav, elektrografiky a dalších, které nám zajišťují naši dodavatelé. Pokud hledáte něco co jste nenašli v našem portfóliu, neváhejte nám poslat dotaz. Pohybujeme se na trhu od roku 1992 a jsme schopni individuálně řešit i nestandardní požadavky a najít řešení, případně pokud si nejste jisti sami co hledáte jsme schopni Vám i s tímto pomoci.
 Kontakt :
Ing. Lubomír Plšek

Tel.: 702 149 890
@: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
  Černění je proces při kterém dochází ke snížení odrazu světla na povrchu kovu za vzniku zbarvení v tónech od modrých odstínů až po sytě černou. Vrstva oxidu, která vzniká během procesu má vlastnosti podle kombinace technologie a nosného materiálu. Tento proces můžeme dělit podle procesní teploty na horké a studené černění, kde dělící teplotou je 100°C, což je teplota kde začínají problémy spojené s horkým černěním. Dalším zásadním parametrem pro výběr technologie černění je i materiálové složení ošetřovaného materiálu, velmi specifická je situace u nerez oceli, kde je potřeba překonat přirozenou ochranu této slitiny, i zde existuje horká a studená varianta.
  Další možností pokud chceme použít proces černění na ocelovém výrobku může být nanesení kovové mezivrstvy, která mění vlastnosti výrobku (hrubost povrchu, rezistenci vůči oxidaci, barevný odstín, a další). Vhodné varianty volby kovové mezivrstvy v tomto případě mohou být měď a nebo mosaz. Tato varianta má samozřejmě svá specifika, ale může být možným východiskem pro určité aplikace kde vytvoří přidanou hodnotu. 
Horké černění

  Proces horkého černění je znám a používán již dlouhou dobu a pro výsledné vlastnosti ošetřeného materiálu v porovnání s cenou, je stále velmi populární po celém světě. Je založen na principu působení velmi zásadité lázně na povrch kovu za vzniku příslušných oxidů kovů, tímto procesem lze docílit velmi konzistentní vrstvy provázané s povrchem louhovaného předmětu. Velmi ceněné je zbarvení a odolnost vůči otěru, stejně jako rezestenci vůči korozi, tu nezajišťuje sama o sobě vrstva oxidu i když částečnou rezestinci materiálu dává, ale je potřeba použít například oleje k impregnaci povrchu, což vrstva černého oxidu svými vlastnostmi podporuje. Přesto tato metoda obnáší určitá rizika a je potřeba uzpůsobit jim výrobu.
  Italgalvano má tento proces označený Mark 30. Je to 5 krokový proces včetně finální olejové úpravy povrchu, procesní teplota pro samotný Mark 30 je 146-152°C.

Horké černění nerez oceli
schema cerneni 1
  Pro nerezovou ocel má Italgalvano proces Mark 45, procesní teplota je tomto případě 120-130°C, jedná o 8krokový proces včetně oplachu, sušení a impregnace. Největším problémem tohoto procesu je vznik silně korozivních par u kterých existuje riziko výbuchu a poleptání obsluhy, to je důvod proč je potřeba velmi důkladně se zaměřit na otázku bezpečnosti. Zásadní úskalí procesu je, že lázeň má teplotu nad bodem varu vody a tak dochází k poměrně intenzivnímu odpařování vody (lázeň obsahuje až 50% vody), která se musí průběžně doplňovat zpět, aby se neměnila pracovní koncentrace lázně a tím pádem i schopnost vytvářet uniformní a reprodukovatelný výsledek. Stejně jako je potřeba zajistit vhodnou ventilaci silně korozivních par.

Studené černění oceli

  Proces studeného černění se rozšiřuje od 70. let minulého století v návaznosti na tlak ze strany úřadů a okolí provozoven v mnoha státech. Vzhledem k tomu, že výsledná černá vrstva byla u studeného procesu méně odolná vůči například otěru či korozi, tak se uplatnění tohoto procesu stalo vhodným jen pro některé účely, často to bylo pro estetické a do interiéru kde nejsou vystaveny vyšší vlhkosti, případně tam kde nebyla požadováná dlouhá trvanlivost a odolnost povrchové úpravy. Toto nebyla zdaleka plnohodnotná nahrada procesu horkého černění. Přesto, že se dlouho nedařilo vyvinout technologii, která by výslednou kvalitou a cenou dosahovala klasické metody, trend byl nastaven jasně což podporovalo i množství havárií (včetně smrtelných) a problémů, které tato technologie nese, to vše bylo hnacím motorem ve vývoji alternativy, která by splňovala moderní požadavky na bezpečnost.
  Technologií, která je schopná plně nahradit horké černění oceli a byla schopná překonat nedostatky jejích předchůdců, je například proces MARK 5333 od společnosti Italgalvano. Dosahuje temných černých odstínů, srovnatelné rezistence vůči otěru a korozi a navíc se dá plně automatizovat. Navíc díky řádově o 100°C nižší procesní teplotě klesají nároky na obsluhu a výrazně se i snižují náklady na zajištění bezpečnosti a stability procesu. Tento proces se dá zvládnout, pokud neni materiál hodně zoxidovaný, většinou v 5 krocích včetně finální antikorozní povrchové úpravy a oplachů, jak můžete vidět na schématu níže.
schema cerneni 2
  Pro nerezovou ocel je pak určený proces Mark SS 73. U nerezezové oceli je situace specifická, záleží například na velikosti plochy a některé kroky je případně potřeba opakovat, pro dosažení požadovaného výsledku u konkrétního výrobku, ale tam to neni otázka toho zda se jedná o studený a nebo horký proces, ale o překonání přirozené chemické rezistence materiálu vůči oxidaci.

Černění mědi a mosazi

  Variant jak vytvořit finální černou vrstvu na výrobku je více, například lze na slitinu železa nanést vrstvu mědi a použít produkt Mark 20L. Tento roztok funguje jako dip do kterého se při teplotě 60-80°C namáčí na dobu 5-15minut upravovaný materiál.
  Další variantou je nanést vrstvu mosazi na slitinu železa použít opět produkt Mark 20L. Akorát s tím rozdílem, že pro mosaz, vzhledem k větší rezistenci povrchu vůči oxidaci je potřeba ještě zařadit mezikrok kdy se na dobu 1-3minuty namáčí zpracovávaný materiál v lázni Mark 10L při teplotě 102°C a následně se provede krok namáčení v roztoku Mark 20L po dobu 5-15minut při teplotě 60-104°C.
  Pokud nad zařazením procesu černění uvažujete, rádi Vám poradíme, případně předvedeme vlastnosti vybrané technologie na Vašich vzorcích, dokážeme Vám navrhnout celý proces přesně podle Vašich potřeb ať už v manuální a nebo automatizované variantě a zajistit Vám i kompletní technické řešení na klíč včetně softwarové podpory a v případě problémů s výrobky pomoci s jejich analýzou a návrhem jak problém vyřešit. Máme k dispozici technika, který funguje v rámci celé evropy a je schopen pomoci Vám v případě zájmu rozjet novou lázeň a nastavit jí tak, abychom se vyhnuli problémům, které se mohou na začátku vyskytnou.


Priprava povrchu krok 2


Elektrochemické čištění je schopné jednoduše odstranit nečistoty s kterými jiné způsoby čištění povrchu kovů těžko bojují, přesto je potřeba tento proces vnímat jakou součást celého cyklu přípravy povrchu, nejčastěji před galvanizací. Pokud již byl povrch před tímto krokem namáčen v chemickém čistícím prostředku, kde byly odstraněny hrubé nečistoty a většina tuků a olejů, dokáže elektrochemický čistící prostředek dokonale vyčistit zbytky po předešlém čištění a případně odstranit například jemné částice po broušení a leštění, které drží elektrostatickou silou. Elektrický proud dokáže narušit vazby mezi nečistotami a povrchem kde následně zafungují další komponenty lázně, které zaručí, že se nečistoty nevrátí zpět na povrch výrobku a zůstanou uzavřeny v lázni.

Obecně u těchto produktů od Italgalvano se pohybuje provozní teplota od 20°C výše, samozřejmě záleží na konkrétním produktu a konkrétním způsobu použití.

Více k přípravě povrchu čtěte zde
Rádi Vám poradíme s výběrem toho nejvhodnějšího produktu pro Vaše potřeby, přehled námi nabízených produktů v této kategorii dle základního materiálu naleznete v tabulce pod článkem.

KONTAKT INFORMACE O NÁS
    L. Váchy 1582, 760 01 Zlín Obchodní podmínky Vše o nákupu
   577 105 713, 577 105 715 Dokumenty ke stažení O nás
   britrade@britrade.cz Doprava Kontakty

 
HRDÝ ČLEN SKUPINY BRITRADE GROUP


FacebookGR cafeGR ledikGR britradeGR Bratea
Copyright © 2018 BRITRADE, All rights reserved